Torsdager i Helgerud kirke.

Foto: Anne Christine Brenne
Vil du bli speider?
I speideren møter du venner, lærer mange ulike ferdigheter, leker, driver friluftsliv, drar på helgeturer, på leir i skoleferier og mye mer. Fra vår base i Helgerud kirke er vi også aktive i Helgerud menighet.
Kolsås KFUK-KFUM-speidere er en aktiv speidergruppe med rundt 60 speidere, fordelt på stifinnere (3. og 4. klassetrinn) og vandrere (5. til 10. trinn) og et aktivt roverlag (16-25 år). Områdene som sogner til Kolsås KFUK-KFUM er Kolsås, Gjettum, Valler, Evje, Dønski, Rud, Rykkinn, Løkeberg og Sandvika, men vi har også med barn og ungdommer fra andre områder. Alle som vil, er velkomne.
Torsdag er speiderdagen i Kolsås. Stifinnere har møtetid 17.30 – 19.00 og vandrere møtes 19.00 – 20.30. Roverne har egne møter, men de leder også mange av stifinnere. og vandrermøtene. Vi møtes ofte i ungdomssalen i underetasjen i Helgeurd kirke, eller utendørs i naturen.
Du er velkommen til å stikke innom og se hva vi driver med! Vi har alltid plass til flere speidere!
Ta kontakt for å høre mer om oss og hvor vi skal ha neste møte:
Gruppeleder: Yngve Nygård tlf: 95 29 13 87, epost: yngve.nygard@vikenfiber.no
Stifinnere: Anne Christine Brenne tlf: 91 14 36 35, epost: acbrenne@gmail.com
Vandrere: Hege Thommesen Mürer, tlf: 92 42 44 55, epost:speider@practico.no